Auto detailing – jak wygląda i czemu warto go stosować

Szacowany czas odczytu 2 min read

Wiele osób lubi dbać o swoje samochody, i to na różny sposób. Normą dla nich jest systematyczne czyszczenie wnętrza i korzystanie z ręcznych myjni, a w ostatnim czasie coraz częściej również z tak zwanego autodetailingu. Ten stosunkowo nowy trend w naszym kraju zyskuje ostatnio bardzo na swojej popularności, i coraz większa ilość właścicieli samochodów zaczyna się na niego decydować. Stanowi on świetną opcję dla tych, którzy bardzo zwracają uwagę na to jak wygląda ich auto w środku i na zewnątrz.

Jak się okazuje, metoda ta świetnie się sprawdza także w przypadku starszych samochodów, a to przynosi parę wymiernych korzyści. Na pewno istotne to będzie chociażby przy sprzedaży, gdyż za zadbane auto będzie można uzyskać atrakcyjniejszą cenę. W praktyce autodetailing polega na tym, że cały pojazd jest kompleksowo myty i czyszczony, lecz również poddany renowacji i konserwacji. Prace obejmują zarówno całą powłokę lakierniczą i wszystkie dodatkowe elementy, jak też wszystko we wnętrzu.

Będzie to dużo więcej niż przy samochodowych myjniach, stosowane są też zupełnie inne techniki. Na samym początku cały pojazd jest bardzo dokładnie myty przy pomocy odpowiednich preparatów czyszczących, a później poddany zabiegowi tak zwanego glinkowania. Po wyczyszczeniu lakieru zostaje on polerowany, a na koniec zabezpieczony powłoką ceramiczną czy woskiem. Znacznie więcej na temat tej metody znaleźć można w sieci, na przykład po wpisaniu w wyszukiwarce hasła detailing auta Kraków i przejrzeniu otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój