O jakich rzeczach należy pamiętać wybierając tłumik sportowy

Szacowany czas odczytu 2 min read

Jedną z częściej wybieranych przez posiadaczy samochodów modyfikacji jest wymiana tłumika seryjnego na model sportowy. Fabryczne tłumiki tak się projektuje, aby pogodzić efektywność z niskim hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort pasażerów jest na pierwszym miejscu. Lecz to wiązać się też będzie z pewnym ograniczeniem mocy jednostki napędowej, którą podnieś można na przykład wymieniając tłumik.

Jeżeli ktoś będzie jednak chciał to zrobić, to musi na parę istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim zakup tłumika zrobić najlepiej w jakiejś firmie specjalizującej się w wytwarzaniu tego typu części, na przykład takie jak RM motors. Wówczas będzie miał po pierwsze gwarancję odpowiedniej jakości wykonania, a po drugie tego, że oferowane końcówki wydechowe będą spełniać wymagania wiążące się z obowiązującymi przepisami.

W pierwszej kolejności będzie tu chodziło o poziom emitowanego hałasu, jaki nie może przekraczać ustalonych norm. Jeżeli samochód po założeniu nowego tłumika będzie zbyt głośny, to może nie przejść okresowych badań, lub też w czasie kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód. Istotna jest też jakość wykonania i użyte do tego materiały, tak aby po kilku miesiącach nie trzeba było jeszcze raz montować tego elementu. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to może pomyśleć o kolejnym elemencie polepszającym osiągi samochodu. Dość chętnie w ostatnich czasach jest także wybierany downpipe bmw, który również zwiększa o kilka koni moc jednostki napędowej.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój