W jaki sposób wolno zrealizować marzenie pozostania malarzem twórcą?

Szacowany czas odczytu 1 min read

W życiu dużej grupy ludzi przybywa moment, kiedy tak właściwie czują, że mają coś do podarowania innym. Jedni próbują swoich sił w pisaniu wierszy, inni intensywnie myślą o napisaniu powieści, a jeszcze inni odczuwają chęć zmierzenia się z farbami i sztalugą. To smutne, wyłącznie nieliczni spełniają swoje marzenia i dobrze się realizują w tym, co robią.

Jednakże trzeba spróbować, może się okazać, iż ktoś ma ukryte talenty, które wcześniej przenigdy się nie ujawniły. Malowanie obrazów, to zamykanie świata zewnętrznego na płótnie, zatrzymanie w czasie, lub przelanie na papier, płótno lub ewentualnie inny materiał swoich fantazji, wizji, odczuć, przemyśleń – płótno malarskie. Aby zostać malarzem, nie potrzeba zaopatrywać się w kosztowne materiały malarskie. Jest ogromna różnica w posługiwaniu się farbami olejnymi i akwarelami, temperami, akrylowymi.

Nawet nie chodzi tu o cenę, niemniej jednak o trudność posługiwania się poszczególnymi farbami. By uczynić, czy damy sobie poradę z pędzlem, najporządniej zacząć od szkicowania ołówkiem, bądź też kredkami. Stawianie praktycznych linii, rysowanie zarysów, trzymanie proporcji, to czynności, których można się nauczyć.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój