Kurowanie depresji u potomstwa – psycholog dla dziecka radzi

Szacowany czas odczytu 1 min read

Cechą specyficzną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej określonej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, nieraz zwane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się lęku bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak wielkie, że odczuwający go człowiek zaczyna się panicznie obawiać – pomóc może terapia dla dzieci gdańsk. Stąd też określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach praktycznego zagrożenia. Napady lęku nie mają charakteru ciągłego, są w stanie jednak pojawić się nieraz w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ucisk w skroniach, a także nieraz pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś kiepskiego, umrze, bądź też ulegnie wypadkowi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój