Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kurowanie depresji u potomstwa – psycholog dla dziecka radzi

Wyświetleń: 74
0 0

Cechą specyficzną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej określonej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, nieraz zwane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się lęku bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak wielkie, że odczuwający go człowiek zaczyna się panicznie obawiać – pomóc może terapia dla dzieci gdańsk. Stąd też określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach praktycznego zagrożenia. Napady lęku nie mają charakteru ciągłego, są w stanie jednak pojawić się nieraz w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ucisk w skroniach, a także nieraz pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś kiepskiego, umrze, bądź też ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Poprzednio Definicja podatku – zwrot podatków zza granicy
Kolejny wpis W jaki sposób wolno zrealizować marzenie pozostania malarzem twórcą?