Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomoc geodety – w jakich przypadkach jest potrzebna

Wyświetleń: 68
0 0

Budowanie wymarzonego domu wiąże się z wieloma obowiązkami. Nie da się tak po prostu wykopać dziurę pod fundamenty, wylać je i zacząć budować ściany. Trzeba też współpracować z różnymi fachowcami, a jednym z nich będzie geodeta. Pomoc geodety potrzebna będzie w kilku przypadkach.

Pierwsze spotkanie często ma miejsce zanim się zakupi działkę, między innymi po to aby dokładnie poznać jej położenie. Bardzo się to także może przydać do postawienia ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnych sporów z którymś z sąsiadów. Jeśli się ma wybrany plan budynku trzeba go odpowiednio ułożyć na działce. To także należy do zadań geodety, który wszystko zrealizuje w oparciu o mapę projektową. Na takiej mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak też niezbędne instalacje.

Jeśli dokumentacja będzie zatwierdzona i właściciel uzyska pozwolenie na budowę, to koniecznie trzeba wyznaczyć na działce obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To także należeć będzie do obowiązków geodety, który powinien w tym celu zamontować w wyznaczonych miejscach specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, ponieważ na ich podstawie będą wykonywane fundamenty. Na tym etapie ustala się także dokładne położenie wszystkich instalacji, jeżeli będą one przebiegać pod ziemią. Lecz to jeszcze nie wszystko, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej zakończeniu, żeby dokonać pomiarów końcowych i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Pomoc geodety – w jakich przypadkach jest potrzebna

Dodaj komentarz

Poprzednio Jak zamówić dobre kalendarze dla swoich pracowników
Kolejny wpis Protetyka zębisk – kiedy odwiedzić protetyka oraz dlaczego przystaje błyskawicznie przywrócić do równowagi zębiska?