Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyka zębisk – kiedy odwiedzić protetyka oraz dlaczego przystaje błyskawicznie przywrócić do równowagi zębiska?

Wyświetleń: 39
0 0

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki bądź żuchwy w celu utrzymania protezy lub mostu. Są one wykonane z tytanu lub ewentualnie stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niezwykle trwałe i mogą służyć przez dużo lat, jeśli są adekwatnie użytkowane oraz zadbane – leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa. Zanim zostanie założony implant, medyk stomatolog musi wnikliwie zbadać stan zębów pacjenta oraz kości szczęki bądź żuchwy. Co poniektórzy pacjenci nie są odpowiednimi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości bądź obecność chorób takich jak cukrzyca bądź osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest z reguły przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym oraz trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na parę miesięcy, żeby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant specjalny łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę lub ewentualnie most. Implanty są niezmiernie efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednakowoż ich cena może być dosyć wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów i lokalizacji, cena powinien się wahać od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Niektóre ubezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, lecz nie wszelkie, w takim razie warto przetestować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji zwykłych zębów. Pacjenci muszą szczotkować implanty tak samo jak swoje naturalne zębiska.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Poprzednio Pomoc geodety – w jakich przypadkach jest potrzebna
Kolejny wpis Jakie urządzenia wykorzystuje współczesna medycyna estetyczna