Oczyszczanie separatorów tłuszczu – jak się je robi

Szacowany czas odczytu 2 min read

Dużo firm działających w gastronomii korzysta z dużej ilości tłuszczu. Nie można go wylewać bezpośrednio do systemu kanalizacji, bo spowodować to może jej zatkanie, z tego też powodu konieczne zastosowanie jest wówczas odpowiednich separatorów tłuszczu. Takie separatory są stosunkowo prosto zbudowane, bowiem składają się z komory, w której na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach gromadzony jest tłuszcz.

Jednak mając takie urządzenie trzeba systematycznie wykonywać serwis separatorów, bo jeśli nie zostanie to zrobione, to nie będzie ono skutecznie działać. Szczęśliwie nie powinno być z tym większych problemów, bowiem na rynku funkcjonuje dużo firm oferujących takie usługi. Decydując się na propozycję jednej z nich należy się dowiedzieć, czy dysponuje ona wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami, żeby później nie było jakiś niejasności wiążących się z niedopełnionymi obowiązkami środowiskowymi.

Samo czyszczenie separatorów tłuszczu Wrocław wykonywane jest przy pomocy wyspecjalizowanego samochodu, którym trzeba podjechać tak blisko jak jest to możliwe, a później przy pomocy długiego węża ściągnąć z wnętrza znajdujący się tam tłuszcz. Ten jest następnie utylizowany w bezpieczny sposób, tak żeby nie szkodzić środowisku. Z tego też powodu ważne jest to, żeby separator został zamontowany w miejscu do którego będzie wygodny dostęp. Jeśli inaczej się zrobi i firma oferująca serwis będzie musieć mocno się starać przy czyszczeniu, to wtedy zapewne też i będzie zupełnie inna czyszczenie separatorów cena.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój