Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie są stosowane przegrody i kurtyny z folii PCV

Wyświetleń: 43
0 0

Folia PCV jest materiałem, jaki ma niezwykle zróżnicowane zastosowanie. W dużej mierze wynika to z jego parametrów i właściwości, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Po pierwsze taka folia bardzo dobrze zatrzymuje świetlne promieniowanie, dzięki czemu wykorzystywana jest w branży spawalniczej. Używane przy spawaniu przegrody spawalnicze mają w sobie taką folię jako wypełnienie, przez co otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak również przed różnego rodzaju odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody wystarczy w zupełności folia o grubości mniej niż połowę milimetra.

Grubszej, ale też dzięki temu trwałej i wytrzymałej, potrzebują kurtyny paskowe. Takie kurtyny powszechnie się stosuje w różnego rodzaju magazynach i sklepach. Przeważnie są w postaci pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, przymocowanych na górze zabezpieczanego otworu. Takie paski są elastyczne, dzięki czemu można je w łatwy sposób rozsuwać, a wisząc swobodnie tworzą barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego duże zabezpieczenie termiczne. Jak okazuje się bowiem, folia PCV świetnie chroni przed zmianą temperatur, dużo lepiej niż chociażby drewno. Przez to nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwalają utrzymywać odpowiedni zakres temperatur we wnętrzu i ograniczyć jej ucieczkę. Rozmaitych zastosowań tego typu folii jest całkiem sporo, mają one dużą odporność na wilgoć i różne chemiczne substancje, tak więc często są wykorzystywane do izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Poprzednio Doskonalenie własnych upraw – zakup growkit
Kolejny wpis Z jakich surowców wykonuje się dywany na podłogi