Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Holowanie samochodu do warsztatu – pomoc podczas trasy

Wyświetleń: 105
0 0

Na szkoleniach prawa jazdy poza teorią o podstawowych zasadach panujących na drodze oraz znakach oraz części praktycznej kursant ma obowiązek nauczyć się podstawowych czynności naprawy auta m.in. zmieniania kół. Czynność ta przysparza znacznej większości kobiet dużo problemów, a tak w rzeczy samej w żadnym wypadku nie jest to takie trudno, wystarczy zaznajomić parę zasad. Najistotniejsze jest aby ustawić trójkąt ostrzegawczy aby pojazdy nadjeżdżające wiedziały, iż mamy jakiś kłopot z pojazdem.

Potem pozostawiamy pojazd na biegu i zaciągamy hamulec ręczny. Samochód blokujemy po to by w czasie wymiany koła nam nie odjechał. Następną rzeczą, jaka powinniśmy zrobić to poluzowanie śrub, w kole w którym mamy kłopot np ., przez złapanie na drodze gumy. Do tej czynności używamy szczególnego klucza. Jeśli niemniej jednak nie jesteśmy w stanie odkręcić śrub w kole samochodu przy użyciu rąk jesteśmy w stanie pomóc sobie nogami w taki sposób, iż stajemy jedna noga na kluczu i łagodnie podskakujemy (rozważając by nie złamać klucza).

Po pewnym czasie mocujemy lewarek i podnosimy samochód na odpowiednia wysokość. Odkręcamy śruby, jakie wcześniej poluzowaliśmy oraz wyjmujemy koło, zakładamy innowacyjne, zakręcamy śruby oraz sprowadzamy samochód na ziemie – w tym wspomoże https://holujznami.pl/awaryjne-odpalanie-pojazdow-krakow/. Na samym ostateczności jeszcze raz dokręcamy śruby. Szykując się w daleką podróż planujemy ją już od dawna, z znaczącym antycypacją. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić wiele godzin siedząc w samochodzie oraz nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą właściwą książkę i przenośny odtwarzacz muzyki, jaki umili nam czas. Myślimy również o zabraniu ze sobą gazet, jakie od dawna leżą na półce nieprzeczytane oraz jedynie osadza się na nich kurz.

Obeznani kierowcy szykują się niemniej jednak do podróży przez oględziny własnego samochodu. Od czasu do czasu przed podróżą korzystna jest drobna naprawa auta, po jego szczegółowych oględzinach. Wyruszając w daleką podróż nie mamy pewności, że dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W samochodzie bezwzględnie trzeba mieć lewarek, koło zapasowe, funkcjonalną latarkę oraz apteczkę pierwszej pomocy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Poprzednio Różne odmiany wyjazdów firmowych i imprez integracyjnych – dawniej oraz dziś
Kolejny wpis Pomoc drogowa z AC – czemu warto o to zadbać?