Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób znaleźć właściwą pracę?

Wyświetleń: 138
0 0

Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był poręczycielem odszukania właściwej pracy. Niestety czasy się zmieniają i warunki także. Coraz to więcej wychowanków wyższych studiów zasila szeregi ludzi bez pracy. Mało tego, w pewnych sytuacjach doskonali specjaliści, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą też mają trudności ze znalezieniem pracy – by to zmienić, wstąp na ogłoszenia o pracę. Osoby wracające zza granicy, gdzie zajmowały eksponowane stanowiska, wielokrotnie niezmiernie odpowiedzialne, mają poważne komplikacje ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słyszą od ewentualnych pracodawców, że mają zanadto wygórowane wymagania. Jakim sposobem sami przyznają problem tkwi w braku znajomości oraz tak nazywanych pleców.

Statystyki są boleściwe. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym oświatą stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Można się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Specjaliści sugerują, że ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – przede wszystkim na co niektórych uczelniach prywatnych. Rynek jest przesycony humanistami i zawodowcami od marketingu i zarządzania. Inżynierów, których faktycznie brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać przeróżnych szefów lub menadżerów.

Niektórych nie intryguje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy również orientacja. Ważne są wyniki w pracy. Jeśli te są zadowalające po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela korporacji. Ale zdarzają się okazy, jakie pragną tobą zawładnąć. Nie istotne, że praca to dla ciebie priorytet, że zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, iż twoje wyniki są więcej niż przeciętne.

Dla takiego niedojrzałego emocjonalnie właściciela dużego zakładu pracy istotne jest to, kim jesteś po pracy. I właśnie dlatego jeżeli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej aniżeli jednego potomka. Znacząca rodzina to wystarczający powód dla twojego szefa korporacji byś musiał dorabiać na boku u konkurencji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “W jaki sposób znaleźć właściwą pracę?

Dodaj komentarz

Poprzednio W jaki sposób zaaranżować wnętrze?
Kolejny wpis Funkcjonalne i eleganckie zestawy meblowe do kuchni