Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podłoga z desek – postaw na bambus

Wyświetleń: 152
0 0

Drewniane podłogi z surowych desek, inaczej tak zwane „białe podłogi” wykorzystywane były nie tylko w wiejskich chałupach, lecz oraz w drewnianych domach w mieście. W miastach przemysłowych, gdzie większość robotników rekrutowała się z poszukującej poprawniejszego bytu ludności okolicznych wsi, pewne tradycje życia codziennego oraz sposobu aranżowania domu przenoszone były naturalnie ze wsi.

Tak w takim razie, w naturalny sposób, w miejskich domach, będących mieszkaniami robotniczymi powszechnie wykorzystywano posadzki drewniane z surowych desek. Atrakcyjną opcją są także bambusowe podłogi – podłoga bambus. Kładzione były one na belkach podwalinowych, które w pewnych momentach układane były wprost na gruncie. Powierzchnię pod posadzką wysypywano suchym piaskiem, jaki pełnił rolę izolatora i pochłaniacza wilgoci.

Na nim bezpośrednio układane były belki i do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych i ich szerokość oraz długość nie były jakoś znormalizowane, zależały od jakości dostępnego materiału. Tudzież na pewno wszelkie ich wymiary były większe od desek podłogowych obecnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej elitarnych rodzajów posadzek wykorzystywanych we wnętrzach mieszkalnych wykorzystane były (oraz nadal są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w zwykłą „jodełkę” przydają środkowi dostojeństwa oraz elegancji. Pierwotnie posadzki drewniane wykonane z drewna dębowego konserwowane były jedynie przez woskowanie oraz polerowanie. Drewno dębowe należy do najtwardszych i najbardziej odpornych na ścieranie rodzajów drewna, w następstwie tego perfekcyjnie nadaje się na posadzki. Poza tym, jego użyteczność do takiego zastosowania podwyższa odporność na działanie wody oraz jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem zyskują głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości i przestronności wnętrza domu. Aby podłoga nie utraciła połysku, woskowanie trzeba było systematycznie powtarzać, podobnie jak froterowanie oraz polerowanie. Przy o wiele bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju bądź pokoju dziecinnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Poprzednio Jakim sposobem poprawić własne życie seksualne?
Kolejny wpis Zakupy przez Internet gadżetów dla palaczy – niebezpieczeństwo czy wygoda?