Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Oznaczenia przyznawane ekologicznym artykułom i opakowaniom

Wyświetleń: 61
0 0

Współcześnie w niejednym sklepie możemy się spotkać z eko artykułami. Znamionuje je obszerna rozmaitość ze względu na swój ekologiczny charakter. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przypisane ekologicznym artykułom. Nasza wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma oraz niejednokrotnie nie przywiązujemy uwagi do oznaczeń odnajdujących się na opakowaniach.

Tymczasem symbole te mają obszerne znaczenie i nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – również, jeżeli chodzi o torby ekologiczne, jak torba na wino. Oznakowań tych jest niezwykle dużo oraz warto choćby część z nich zaznajomić.

Kiedy przy produkcie zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny artykuł należy do żywności, jaka spełnia niezmiernie surowe normy oraz nie jest to artykuł z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, który jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Następny symbol opisuje Błękitnego Anioła i jest on przyznawany przeróżnym artykułom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec i jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, lub roślin możemy się spotkać z greckim certyfikatem definiowanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie niemało mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy towarze powiadają nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwstawnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Także opakowania biodegradowalne posiadają własne oznaczenie i mówią nam o opakowaniach, które ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Minionym wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Poprzednio Środowisko – jakim sposobem należy o nie zadbać?
Kolejny wpis Schorzenia z jakimi można skierować się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej