Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak przyzwyczaić pieska do zostawania w mieszkaniu – szkolenie czworonogów pomoże

Wyświetleń: 87
0 0

Czworonóg, który nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada kłopot. Pies zostający w mieszkaniu sam zachowuje się – mówiąc łagodnie – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko dookoła, nagminnie także załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę porządkowania, a oprócz tego jeszcze musi wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia najczęściej ma swoje podłoże w czasie szczenięcym – nie jest wykluczone, że pies przeżył coś, co spowodowało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji może zrobić właściciel? Przede wszystkim pieska do zostawania w domu wypada przyzwyczaić – jeżeli właściciel w przesadny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Wolno zacząć od wybitnie prostych ćwiczeń takich jak zamykanie psa samego w pokoju na kilka minut lub wybrać się na dobre szkolenie by zdobyć pomoc – psie przedszkole warszawa. Na dodatek nie wolno także pozwalać psu na gryzienie przeróżnych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z domu wolno zabrać w pierwszej kolejności psa na dłuższy spacer – niech się odpowiednio wybiega i zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ukochane zabawki. Fachowcy są zdania, że jeżeli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien oraz w następnej kolejności sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zgłosić się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, nigdy nie musimy troskać się, że nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Poprzednio Piesek musi posiadać lidera – szkolenie psów
Kolejny wpis Podstawy uprawiania trawnika – trawnik z rolki lub tradycyjny?