Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy przyjmowanie suplementów diety oraz peptyd jest bezpieczne?

Wyświetleń: 133
0 0

Czym są odżywki? Są to ponadprogramowe substancje zawierające mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w stosownej, wyznaczonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w solidnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w okresie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również zażywaniem różnych lekarstw i stosowaniem różnych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je wobec tego uzupełnić suplementami. Ciekawą opcja są też ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy też są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Naturalnie, nie ma mowy o tych dopingujących, jednak jedynie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. Zazwyczaj zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – czyli mikroelementy. Do zwyczajnego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro oraz makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe szczegóły w dobrych proporcjach. Wolno je kupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeżeli niemniej jednak nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów przyjmować. Dla sportowców, jakich wysiłek pochłania dużo energii, odżywki wyglądają trochę inaczej. Preparaty akcesoryjne to między innymi – odżywki białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro i makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w takim razie potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, jednakowoż decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez medyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Poprzednio Ogólnoświatowa akcja przeciwko tym, jacy wyciągają repatriantom
Kolejny wpis Ubezpieczenie pieska i kota online w Polsce oraz w innych państwach