Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Budowanie hali, lub najem?

Wyświetleń: 166
0 0

Przejęcie placu budowy przez wykonawców musi być bardzo porządnie sprawdzone. Generalne wykonawstwo zobligowane jest do sprawdzenia poprawności wytyczonego terenu z planami papierowymi. Każda budowa, w tym również i budowa hal kojarzy się z podziałem robót budowlanych na etapy. Hale stalowe inaugurują swą podróż budowy właśnie od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

Po przechwyceniu placu ze względu na to, iż konstrukcje stalowe powstają w większości wypadków z elementów prefabrykowanych, ciężkich i montowanych na wysokościach, wykonawca ma obowiązek ogrodzić teren oraz założyć na ogrodzeniu odpowiednie tablice informacyjne. Jest to robione ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich, aby nikt nieupoważniony nie poruszał się po budowie w tracie prac. Konstruując hale stalowe daje gigantyczny nacisk na przestrzeganie przepisów BHP.

Następnym cyklem zaraz po zabezpieczeniu budowy i zaopatrzeniu jej w właściwe środki socjalne dla pracowników rozpoczyna się budowa. Hale stalowe mogą być obiektami chwilowymi, czy też non stop posadowionymi – można też zdecydować się na wynajem, hale namiotowe do wynajęcia. Znaczy to, iż można je z w pewnych momentach zwinąć jak domek z kart jednak na budowę hali stalowej potrzebne jest pozwolenie i oparcie jej na fundamentach. Pierwszym elementem prac budowlanych jest wytyczenie niwelacyjne terenu i zebranie humusu z miejsca gdzie będzie posadowiona hala.

Istotne jest by nie przebrać wykopu, albowiem narusza się wówczas stałą a równolegle rodzimą konstrukcję gruntu, co ma prawo doprowadzić do szybszego osiadania budynku. Wobec tego każdy wykonawca stara się nie kopać za mnóstwo ani za głęboko. Następnym etapem jest wylanie fundamentów pod budynek. Polega to na zrobienie szalunku, innymi słowy deskowania oraz ułożeniu zbrojenia. Fundamenty pod hale są w kształcie kwadratów w celu podtrzymania całej konstrukcji, innymi słowy głównych ram hali, jakie przenoszą najwięcej obciążeń z obiektu na grunt. Zbrojenie przy takim rodzaju fundamentu jest w formie szczególnej siatki połączonej z prętów o dobrej średnicy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Budowanie hali, lub najem?

Dodaj komentarz

Poprzednio Najważniejsze przepisy bhp dla spawaczy
Kolejny wpis Biżuteria dla facetów – jak ją wybrać?